| Naaughty a întrebat:

Ce ati alege sa practicati dintre Capoeira , Kung-fu si Tae kwon do?

9 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Fu-tay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintre toate 3 Kung-fu e cel mai aplicabil...primul e ca homo si nu prea e luat in serios, iar al treilea e chiar un sport unde nu exista competitii, deci e c-am inutil sa faci 15 ani de sport si sa ai rezultate doar virtuale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista competitii la tae kwon do?rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

| jupiter530 a răspuns:

Capoeira eu am practicat vreo 6 luni si m-am lasat

| GhostSimple a răspuns:

Dupa mine...Capoeira este un sport foarte tare!

| MonStruLeț12 a răspuns:

Dupa parerea mea tae kwon do as alege...asa ca.bafta:*

| RoCkYbOyLoW a răspuns:

Tae kwon do este un sport care iti formeaza corpul te invata sa lupti si este de viitor eu optez pentru. tae kwon do...si bafta:]

| Radulescu_Myhay_1997 a răspuns:

Hmm pai capoeira este mai mult un stil de dans e adevart ca are lovituri de picior foarte frumoase insa nu prea exista auto-aparare, Kung-fu da e un stil frumos insa merita sa te apuci doar daca vrei sa urmezi acea parte traditionala ca cele din filme (ip man de ex ) cat despre partea sportiva care se practica cu manusi de box casca tibiere vesta etc nu mi se pare cine stie ce, taekwondo e un sport cu mult peste cele doua spun asta pentru ca eu practic TKD, se pune accent pe mobilitate si forta loviturilor de picior, e adevarat ca nu pare dur desi este insa taekwondo dezvolta inteligenta tocmai de aceea este asemanat cu sahul happy