| blacklabel09 a întrebat:

Ce avantaje si ce dezavantaje aduc proteinele? MA REFER EVIDENT LA cei care fac sala a nu se confunda ci creatina! Ofer funda

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteina este caramida vieti, celule se hranesc cu proteine, mai ales daca faci sport ai nevoie de proteine desigur organismul are nevoie de energie de fructe/legume /miere bio /multe lichide

| Hucci a răspuns (pentru RAY):

Exact, as spune chiar ca iti pierzi timpul facand sala fara a lua proteine.

| SiLaS a răspuns:

Oricare dintre noi consuma proteine zilnic(carne,branza,oua, lactate, nuci, migdale, caju etc.)Dar voi nu faceti diferenta intre proteine si suplimente. Avantajele suplimentelor proteice sunt ca grabesc refacerea fibrelor musculare dupa antrenament si automat iti creste masa musculara mult mai repede.Dezavantaje nu sunt avand in vedere ca multi spun ca nu sunt bune sau ca nu sunt sanatoase dar ei habar nu au ce vorbesc.