| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce câstigă echipa care termină pe locurile 1 in grupele din Uefa Nations League?

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Se califica la Campionatul European.

| RAY a răspuns:

Https://www.gsp.ro/......46417.html

Liga Natiunilor a fost creată de UEFA pentru a înlocui majoritatea amicalelor fără miză. Pe lângă trofeu și premii totale în valoare de 76, 25 milioane de euro, noua competiție oferă și avantaje naționalelor care speră să prindă unul dintre cele 24 de locuri puse la bătaie pentru Euro 2020.

| StefanGGXX a răspuns:

Se califica la UEFA EURO 2020 si ajung mai departe, in cursa pentru trofeul UEFA NATIONS LEAGUE 2018