| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce se intampla daca echipa națională de fotbal a României termina pe locul 1 si implicit câștiga grupa din Uefa Nations League?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Joaca la Euro 2020.

| Tobias78 a răspuns:

În seria României (seria C ), câştigătoarele celor patru grupe...alături de cele mai bune două ocupante ale locurilor secunde vor fi în a treia urnă valorică pentru tragerea la sorţi a preliminariilor Euro 2020. Celelalte echipe vor fi în urna a patra valorică.

| Tobias78 a răspuns:

Am picat in urna a patra valorică...
Adversari puternici :
a) prima urnă... Franţa;
b) urna a doua... Germania;
c) urna a treia... Serbia.
Pe 2 decembrie 2018... tragerea la sorţi a grupelor preliminariilor CE 2020.

| Drimmero a răspuns (pentru Tobias78):

Cea mai tare gluma e asta in care Germania e in urna a 2-a iar Polonia si Croatia sunt capi de serie.
Franta-Germania intr-o grupa de preeliminarii ar fi deja un duel incredibil. Adevarata valoare se la turneul final, nu acum/

| Tobias78 a răspuns (pentru Drimmero):

1) Ce-au făcut nemţii la Mondialul din Rusia?!
2) Ce-au făcut nemţii în Liga Naţiunilor?
Croaţii au jucat o finală de Campionat Mondial.
Cea mai tare glumă e asta în care Austria e în urna a doua şi Finlanda în urna a treia. Încă nu s-au aşezat valorile(Islanda a ajuns prea departe) în Liga Naţiunilor( e doar primul sezon).

| Drimmero a răspuns (pentru Tobias78):

Tu chiar crezi ca Germania si-a dat interesul pentru national league?
A fost un mondial foarte slab fotbalistic comparand cu cele din 2002, 2006 sau chiar 2010...fotbalul a scazut din punctul meu de vedere, cel mai frumos era cel din inceputul anilor 2000' daca ai prins perioada aia. Croatia n-a stralucit la mondial dar a dat de adversari slabi precum Danemarca, Rusia si o Anglia haotica/

Din nou urnele astea sunt o mizerie, s-au intrerupt campionatele de pomana.

| Tobias78 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu chiar crezi că nemţii şi-au planificat să pice într-o grupă cu Franţa, Spania sau Italia?! N-ar fi fost mai bine cu Austria, Islanda sau Cehia?! Eu n-as folosi acest termen! Polonezii şi islandezii au ajuns sus...pentru că şi-au depăşit condiţia. Nemţii au fost campioni mondiali, dar n-au mai realizat nimic notabil în acest an... de asta au ajuns în urna a doua.

| Drimmero a răspuns (pentru Tobias78):

Mie personal mi se pare un sistem cu totul si cu totul exagerat de bolnav.
Probabil la turneul final vor castiga sau se vor afla printre favoriti.