| alinnephilim a întrebat:

Ce determina cresterea oaselor in corp?( crescutul in inaltime)
Ce vitamine favorizeaza cresterea in inaltime?
Voi ce ati facut ca sa cresteti in inaltime? happy (asta pentru cei care au facut ceva).
Fac KickBox si vreau sa am macar 1.75, am 1.65. Daca as fi si mai inalt ar fi perfect happy. Daca esti mai mic in inaltime trebuie sa lucrezi mai mult.

8 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Vitamina D2 impreuna cu, calciul, sau laptele, sau razele soarelui favoriseaza mult cresterea in inaltime.
Joaca basket, sari sari sari in sus, mult sari sari sari sari asta e secretul, de ce crezi ca basketbalistii sunt asa mari? pentru ca sar toata ziua, ore in sir joaca basketwinking sau volei iarasi tot asawinking

| PetreConstanta a răspuns:

Sport - normal de cd erai mic si mare pentru intretinere

| fabiola a răspuns:

Intreaba medicul daca poti lua supradyn, contine toate vit si mineralele de care ai nevoie.In plus practica inotul, baschetul! Consuma mult peste!

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Vitamina d favorizeaza cresterea in inaltime, isr eu am crescut in anltime facand hanball, dar u faci deja sport asa ca...

| Iridinvest a răspuns:

Si eu am problema asta!

| Adrian_1235 a răspuns:

Pai baga niste calciu sau niste Danonino happy

| WhortyDreamer a răspuns:

Salut. o sa iti ofer cateva raspunsuri:
1.Vitamina D2 favorizeaza cresterea in inaltime
2. Daca tu deja practici KickBoxing nu are rost sa iti faci griji ca ramai mic... Funda big grin?