| Fr3shb0y a întrebat:

Ce efecte are creatina sau proteinele si ce efecte negative exista la folosirea de steroizi?

8 răspunsuri:
| iefsul a răspuns:

Proteinele ajunse in organism se transforma in aminoacizi care sunt ca niste caramizi pentru muschi deci ajuta la cresterea fibrelor musculare in locul creatinei poti lua dulciuri care iti da energie adica glucide in ceea ce priveste steroizii nu te ajuta cu nimic te umfla dar nu-ti da forta

| Cosmin86 a răspuns (pentru iefsul):

Te ajuta steroizii cu foarte multe, dar te si "otravesc".
Uite un exemplu cu ce te ajuta steroizii : te poti antrena ca nebunu fara sa te supra-antrenezi, poti sa te duci zilnic sau chiar de 2 ori / zi la sala, ca nu te supra-antrenezi, si normal ca progresezi mai rapid decat unul care fac 3-4 sedinte / saptamana. Si mai sunt si alte efecte.

Si nu recomand dulciuri in loc de creatina, ca risti sa faci burta happy, Creatina nu e doar pentru energie, ajuta la hidratarea muschilor, la o recuparare mai buna dupa efort, etc.

| iefsul a răspuns:

Sterozii anabolizanti sunt ca hormonul sexual masculin testosteronul

| iefsul a răspuns:

Steroizii anabolizanti sunt rude ale hormonului sexual masculin testosteron ca efeste negative? hm afecteaza aparatul cardio-vascular, ligamentele si tendoanele adica daca esti in perioada de crestere s-ar putea sa iti limiteze cresterea in inaltime sau chiar sa ti-o opreasca agectand cartilajele de crestere care se afla la membrele inferioare sau alt efect negativ iti atrofiaza testiculele spermatozoizii mai vrei?
proteinele sunt bune reprezinta caramizile tesutului muscular in locul creatinei as folosi mierea sau banane sau fructe care contin fructoza (energie pentru organism ) sau lactoza

| iefsul a răspuns:

Steroizii anabolizanti sunt rude ale hormonului sexual masculin testosteron ca efeste negative? hm afecteaza aparatul cardio-vascular, ligamentele si tendoanele adica daca esti in perioada de crestere sar putea sa iti limiteze cresterea in inaltime sau chiar sa ti-o opreasca agectand cartilajele de crestere care se afla la membrele inferioare sau alt efect negativ iti atrofiaza testiculele spermatozoizii mai vrei?
proteinele sunt bune reprezinta caramizile tesutului muscular in locul creatinei as folosi mierea sau banane sau fructe care contin fructoza (energie pentru organism ) sau lactoza

| iefsul a răspuns:

Steroizii anabolizanti sunt rude ale hormonului sexual masculin testosteron ca efeste negative? hm afecteaza aparatul cardio-vascular, ligamentele si tendoanele adica daca esti in perioada de crestere sar putea sa iti limiteze cresterea in inaltime sau chiar sa ti-o opreasca agectand cartilajele de crestere care se afla la membrele inferioare sau alt efect negativ iti atrofiaza testiculele spermatozoizii mai vrei?
proteinele sunt bune reprezinta caramizile tesutului muscular in locul creatinei as folosi mierea sau banane sau fructe care contin fructoza (energie pentru organism ) sau lactoza. sau proteina vegetala

| Marius96 a răspuns:

Creatina si proteinele de CALITATE nu chimicale nu au afecte negative.
Steroizi au foarte multe efecte negative, de la palpitatii si impotenta pana la moarte.
http://www.getfit.ro/sanatate/steroizi, ai aici mai multe capitole, citestele pe fiecare, sfatul meu este sa nu iei asa ceva pentru ca vei regreta mai tarziu.

| sEEk8 a răspuns:

Proteinele si Creatina sunt bune pentru organism deoarece ele iti dau energie, si energia este folosita la sport la gandirele si la toate lucrurile pe care le faci, pe cand daca vrei sa iei steroizi https://www.youtube.com/watch?v=UmuoJvZgQiY uite sa vezi cam ce fac. eu zic sa te gandesti!