| Jojolina1234567 a întrebat:

Ce efecte are saritul corzii? Poti sa slabesti si la abdomen?

2 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Păi eu ma auzit că saritul cu coarda e cel mai eficient pentru slăbit şi dansul, aşa că precis slăbeşti şi la abdomne
baftăă!

| TheBeautifulSmile a răspuns:

Da are efect dar iata cateva exercitii care te vor ajuta sa ai un abdomen plat:
1. Razi: atunci cand razi pui in miscare muschii abdominali care de contracata si devin mai fermi.
2. Alimentatia: nu consuma alimente care dau senzatia de balonare: varza, mazarea etc. EVITA-LE! Fructele si legumele sunt perfecte!
3. Ciupiturile. Este amuzant si folositor. daca iti ciupesti abdomenul pielea se inroseste ceea ce inseamna ca se pune in miscare sangele.Cipiturile ard grasimile!
4. Exercitiile: Aseaza-te cu fata in sus poe saltea si indoaie genunchii du mainile la ceafa si riica-te pana atingi cu fruntea genunchii!
5. Bea multa apa. Reduce senzatia de foame!
Mult succes! happy