| sebastyanSEBI a întrebat:

Ce efecte negative au proteinele daca le iau la 16 ani?

18 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu consumi deja proteine zilnic... ce efecte sa aiba?

| Vander a răspuns:

Opresc creșterea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vander):

Tu esti ironic sau vb serios? happy

| Vander a răspuns (pentru Cosmin86):

Ghiceştelaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vander):

La cati sunt pe site-ul asta, chiar nu stiu big grin

Mai apare cate unu care chiar crede ca opresc cresterea laughing

| Vander a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing

| sebastyanSEBI explică (pentru Cosmin86):

^Datorita numeroaselor cercetari in domeniu, s-a ajuns la concluzia ca un consum excesiv de proteine poate scadea durata vietii, insa are si efecte negative asupra corpului, cum ar fi afectarea rinichilor si functiei acestora, cresterea nivelului de vitamine B12, pierderi de calciu (cresterea riscului de osteoporoza), cresterea colesterolului sangvin, dar si afectarea dezvoltarii copiilor.

De asemenea, este cert faptul ca un consum excesiv de proteina, atat animala, cat si vegetala, duce la maturizarea sexuala precoce a tinerilor.^ pana la urma m-am informat singur... uite aici efecte negative, nu trebuie sa faci pe desteptul si sa imi raspunzi fara sa ai habar de ce zici

| sebastyanSEBI explică (pentru Vander):

Damn! alt destept ^Datorita numeroaselor cercetari in domeniu, s-a ajuns la concluzia ca un consum excesiv de proteine poate scadea durata vietii, insa are si efecte negative asupra corpului, cum ar fi afectarea rinichilor si functiei acestora, cresterea nivelului de vitamine B12, pierderi de calciu (cresterea riscului de osteoporoza), cresterea colesterolului sangvin, dar si AFECTAREA DEZVOLTARII COPIILOR^

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebastyanSEBI):

Atunci stai nemancat.

proteine = mancare ( carne, branza, oua, migdale, nuci, lactate, etc. ).

Bea doar apa toata ziua.

p.s. : te-ai informat extrem de PROST, nici macar n-ai citit ce ai dat copy/paste!

CITESTE ce scrii singur, COPIL MIC ce esti, ai scris "consum EXCESIV", tu in intrebare NU AI ZIS DE EXCES.

Ai zis "proteinele" ( adica MANCARE, carne in special ), nu ai zis "excesul de proteine".

Copii mici, nici macar nu stiu sa scrie!

| sebastyanSEBI explică (pentru Cosmin86):

Acel ^IDIOT^ esti tu, nu am intrebat daca proteinele opresc cresterea am intrebat daca proteinele au efecte negative.

| sebastyanSEBI explică (pentru Cosmin86):

Da trebuie sa iti desenez tie? uitate la categorie e sport nu gastronomie... oare la ce proteine ma referam?

| Vander a răspuns (pentru sebastyanSEBI):

Ce mă?

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebastyanSEBI):

Deci, tu intrebi de proteine si apoi dai un articol cu EXCES de proteine.

Ca sa vezi ca esti complet pe langa laughing

In primul rand, stii ce sunt proteinele?

| sebastyanSEBI explică (pentru Cosmin86):

Nu,nu stiu ce sunt dar cred ca pictam cu ele la scoala:/

| FitnessTrainer a răspuns (pentru sebastyanSEBI):

Proteinele le gasesti in mancare, Exces inseamna foarte mult, mai mult decat ai putea tu mancalaughing (de la 3gproteine/kg corp cred a apare excesul, deci nu cred ca bagi atat chiar daca faci sala sau orice sport chiar si de performanta)

| sebastyanSEBI explică (pentru FitnessTrainer):

In sfarsit cineva cu un raspuns...

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebastyanSEBI):

Cand nu o sa mai pui intrebari idioate de COPIL PAMPALAU, atunci o sa fie altceva.

Nu vrei proteine, stai nemancat.

Bea doar apa sa vedem in cat timp ajungi la urgente...

COPIL PAMPALAU SI FIRAV, vorbeste el de proteine!

| RAY a răspuns:

Baza unei celule, caramida vieti e proteina, logic ca nici una, daca ei otravuri steroizi asta e altceva