| Romio a întrebat:

Sunt bune proteinele/pastilele pe baza de testosteron pentru masa musculara? Și dacă da? Ce efecte ar mai putea avea? Pozitive și negative. dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Salut. In primul rand este o diferenta destul de mare intre proteine si pastilele de tesosteron,deoarece ascestea pot insemna substante anabolice sau steroizi ce pot avea efecte severe asupra anumitor organe din corp precum inima sau ficatul,iar pe cand proteinele sunt cele care ti le procuri din mancare sau anumite suplimente care se considera a fi naturale. Acum sunt si suplimente pentru imbunatatirea tesosteronului, atata timp cat faci referie la niste suplimente si nu anabolizante, nu ar trebui sa fie nici un risc pentru sanatatea ta. In concluzie ambele sunt benefice pentru cresterea musculara doar ca, suplimentele pe baza de proteina, carbohidrati, etc ofera o crestere mult mai lenta, fata de anabolice, dar mult mai sigura.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista "proteine bazate pe testosteron", exista doar proteine.

Nu mai pune intrebari TAMPITE, intreaba cum trebuie.

| Romio explică (pentru Cosmin86):

Pai am auzit ca sunt și proteine pe baza de testosteron nu doar pastile. Am vrut sa mă informez. De asta am și întrebat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Romio):

E ca si cum as spune "am auzit ca e si fier pe baza de plastic".,. ori e fier ori e plastic.

proteina e compusa din aminoacizi, testosteronul e un hormon, sunt chestii COMPLET DIFERITE.

proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, nuci, migdale, caju, etc.

Si "prafurile" ( ca nu se gasecs sub forma de pastile ) tot din mancare sunt facute.

Suplimente cu proteine = mancare concentrata
Testosteron = hormoni, deja e altceva.