| AlexSkillz19 a întrebat:

Ce exercitii sa fac sa cresc in inaltime?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, genetica conteaza cel mai mult si alimentatia dar asta in primi 3 ani, mitul cu baschetul acei copii sunt selectati de mici desi logic ca vor deveni mai inalti ei find peste medie de mici

| Violleta2022 a răspuns:

Voleiul, bachetul si inotul!
Exercitiile nu ajuta!

| 1231242 a răspuns:

Podul sub toate formele sale.

| Maria1300 a răspuns:

Cel mai bine functoneaza inotul, dar si baschetul!

| Zurelin a răspuns (pentru Maria1300):

Cred ca inotul stopeaza/incetineste inaltare :v

| Sn4k3 a răspuns (pentru Zurelin):

Nu o face.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Zurelin):

Sport, cauta pe google.

| AlexSkillz19 explică:

As avea sanse sa ajung la 1.80? Tata are 1.75 si eu 1.67 la 14 ani

| geoorgee7 a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Eu abia am implinit 14 anii si am 1.71 iar tata are 1.70 laughing nu cred ca o sa mai cresc asa de mult sad si eu as vrea 1.80 laughing

| AlexSkillz19 explică:

Dar daca sar de multe ori in sus, cresc?

| RAY a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Poti sari non stop in sus, vei slabi, ceea ce e bine

| Ghimbasanu a răspuns:

Sall... Ca sa cresti in inaltime trebuie sa faci basket cel mai bine! Succes!

| sparkY5200 a răspuns:

Iti recomand sa practici volley, baschet, handball, de obicei acestea iti dezvolta inaltimea.

| Alin23KING a răspuns:

Nu poti creste in inaltime prin exercitii, nu te-ai gandit ca daca ar exista asa ceva, tarile,, culte,, si informate ar avea persoane cu oameni de 1.90? Genetica face totul, nu inteleg de ce ati vrea sa cresteti mai inalti, eu am 16 ani si 1.76 si as vrea sa raman la inaltimea asta, insa cred ca o sa ajung la 1.80 maxim, nu am parinti si nici bunici foarte inalti.

| Chelariu_Maria_1995 a răspuns:

Atletism!