| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

Ce exercitii trebuie sa fac sa am patratele?

8 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Cardio, nici un exercitiu.

| SiLaS a răspuns:

Abdomenul plat se face din alimentatie nu din exercitii dar ce sa stii tu...

| Syndre a răspuns:

Abs are made in the kitchen! Cel mai important e ce mânânci. Dacă vrei să se cunoască pătrețele ai nevoie de un nivel de grăsime scăzut, deci dieta e cheia. Ai grijă ce mânânci și deja ești cu un pas mai aproape.
Cât despre exerciții, cardio e important și îți sugerez să cauți singur pe net "workout for abs". A spus cineva mai spus că abdomenele sunt ineficiente, sunt de acord.

| ChiarEu2 a răspuns:

Mergi la sala baiete ca acasa nu faci! Acasa poti doar sa te mentii facand abdomene si flotari pentru piept!

| JustInsane112 a răspuns:

Alergat de 3-4 ori pe saptamana cate juma de ora+abdomene de 5ori pe săptămână(încet incet cat mai mult posibil)+ lăsat la o parte dulciurile/mâncăruri grase. Si toate astea facute corect si in mod repetat. Daca te abati de la antrenament degeaba ai mai lucrat. Timp de cel putin 1luna-2 trebuie lucrat ce am zis mai sus. De mâncare trebuie multe proteine(exclus prăjit).ouă, carne fiartă. Trebuie sa ai vointa daca vrei sa arăti bine. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru JustInsane112):

Abdomene = cele mai proaste si ineficiente exercitii.

Doar copiii mici faci abdomene.

Exercitii mult mai bune : L-sit ( cineva care face 200 de abdomene, nu poate sta nici 2 secunde in l-sit ), aplecari la cabluri, ridicari de picioare din atarnat, crunch.

| JustInsane112 a răspuns (pentru Cosmin86):

Si tu vrei ca el sa faca l-sit daca nici 30abdomene nu face?laughing))tu zici acolo exercitii care le fac cei cu experienta deja.

| Cosmin86 a răspuns (pentru JustInsane112):

Atunci sa faca macar ridicari de picioare si crunch, nu abdomene.

Si 1 data pe saptamana, maxim de 2 ori. In niciun caz de 5 ori