| 21ndst1llach1ld a întrebat:

Ce exercitii trebuie sa fac si ce trebuie sa mananc pentru a mi se ingrosa bratele rapid?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Pauluk a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie sa ai o alimentatie bogat in proteine(carne,lapte,branza, oua) si carbohidrati(paste, orez, peste, quinoa).
In al doilea rand trebuie sa faci niste exerctii pentru brate:
1.pentru biceps: tractiuni cu priza ingusta si cu palmele spre tine.
2.pentru triceps: floatri diamant.
3.deltoid: tot cu flotari.
PS.:Muschii NU se pun repede ci FOARTE greu.Cei care merg la sala unde au conditii speciale se chinuie sa pun muschi pe ei!
Bye!

| Cosmin86 a răspuns:

Copil mic paralel cu sportul. cand faci sport ai nevoie de o nutritie destul de complicata, cu un stil de viata sanatos NU FACI NIMIC

| Cosmin86 a răspuns:

Esti pe langa. Si miss venezuela traieste sanatos si NU are muschi. Muschii NU CRESC de la exercitii ci de la mancare +exercitii.

Probabil esti genul care crede ca muschii se fac cu 3 mese pe zi :))

Ai nevoie de :

- 5-6 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati
- 2 grame de proteine / kg-corp zilnic, fara asta NU FACI mare lucru oricat de tare tragi tu de fiare, am vazut destui cu ani de antrenamente care arata aproape la fel
- 4-5 grame de carbohidrati/kg-corp zilnic
- proteine cu absorbtie lenta inainte de culcare ( sa eviti starea catabolica )
- masa pre-antrenament ( foarte important ) raport de carbohidrati-proteine 2:1 si apoi carbohidrati cu absorbtie rapida inainte si dupa antrenament
- carbohidrati complecsi ( cu absorbtie lenta ) in restul zilei, in special inainte de antrenament si dimineata
- multe altele

Ce ti-am zis eu nu e nici 10 % din ce inseamna nutritia pentru muschi.

www.culturism.ro/alimentatie
www.getfit.ro

| Cosmin86 a răspuns:

Nu doar de pe net, si din reviste, carti + experienta personala. Am incercat diferite tipuri de antrenament, de alimentatie, etc. pana am ajuns la ce stiu acum.

In loc sa te porti ca un frustrat firav ai putea sa inveti cate ceva.