| yumee13 a întrebat:

Dati-mi un mod rapid de a slabi. Eu fac exercitii abdominale, flotari si nu prea mananc mult decat la scoala.

2 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Fiecare organism reactioneaza altfel si raspunde altfel la diferite forme de slabit.Cel mai eficient? nici unul.
Primul pas:rezolva problema psihic
al doilea:incet redu cantitatile si mananca mai des, consuma 2-3 litri de apa,ceai fara zahar /zi.
treilea pas:consulta dieta pe grupe sanguine,si combinat din toate,alegeti o "dieta"cel mai apropiat de obiceiurile tale alimentare, care le vei putea mentine.
Degeaba iti alegi o dieta care este negativul obiceiului tau, nu ai sa-l mentii, si slabitul trebuie sa fie treptat si nu mai mult de 2, 5 kg/luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba nu mananci, te imbolnavesti si mai rau, poate sa se "necajeasca" tiroida si pe urma Doamne fereste de ce urmeaza, ca sa te convingi de ceva trebuie sa citesti asta
http://www.protv.ro/......-dupa.html
Dar sa nu faci ca el, omul este antrenor, are o etate la care poti face asa ceva, deci? retentia de apa conteaza cel mai mult, incearca sa mergi la un nutritionist