| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce firme de biciclete stiti care sa coste pana in 1200 lei? adica ceva in genul DHS, mountain bike etc.

Răspuns Câştigător
| Avataruls a răspuns:

Salut. Poti sa iti cumperi un RockRider de la dechatlon dar nu prea as recomanda asta. Daca mai strangi bani si iti extinzi bugetul poti sa iti iei ceva de la CROSS. (De exemplu eu am un corss grx 9 pe care il am de vreo 4 luni si merge ca nou.) Nu prea ai ce sa gasesti de calitate in bugetul acesta. Te sfatuiesc sa mai astepti putin si sa iti achizitionezi un Cross SL3. E super si bicicleta aceea

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Avataruls):

Vreau ca bicicelta sa aiba frane pe janta nu pe disc pentru ca cele pe disc se slabesc dupa 4 saptamani si sa fie cu suspenii pe furca si cadru cu roti de 29' inch.

| Avataruls a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Crede ma ca cele pe disc nu se slabesc, haide sa iti explic:
La franele hidraulice trebuie schimbat uleiul de frana pentru ca asta duce la slabirea lor
La franele mecanice pe disc se slabesc in timp (depinde cum folosesti franele) dar dupa trebuie sa le strangi si sunt ca noi
La franele pe saboti: sabotii se tocesc si trebuie schimbati. La bugetul pe care l ai spus tu nu prea ai ce bicicleta sa alegi. Daca stai intr-un oras mare du-te intr-un bike shop si cere parerea unui expert. Eu stiu toate astea pentru ca m-am informat inainte sa imi cumpar bicicleta.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Avataruls):

Ok mersi mult pentru sfat o sa ma interesez sa vad cum sta treaba.