| tonic11 a întrebat:

Ce insemna cifrele care au legatura cu Stone Cold Steve Austin? numerele sunt 3:16

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

Salut!
La King of the Ring 1996, cand Stone Cold l-a invins pe veteranul Jake "The Snake" Roberts", Steve i-a spus lui Roberts:

"Austin 3:16 says: I just whooped your ass!"
Replica asta este cea mai celebra replica din wrestlingul anilor '90 si de aceea Stone Cold a ramas in istorie drept Austin 3:16.

De fapt se refera la Ioan 3:16 din Biblie care spune "Căci Dumnezeu asa a iubit lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică."

Acesta este citatul din Biblie care Austin l-a modificat pentru a-i da o replica buna lui Roberts.

Bafta!

1 răspuns:
| 47dadi a răspuns:

Atunci e ora lui preferata.