| Baiattt a întrebat:

Ce mai exact inveti daca faci o facultate de sport? Eu as vrea sa devin instructor de fitnes sau antrenor personal sau cum se zice straight face
Adica sa am un site de exemplu si prin exemplul meu sa ii ajut pe ceialalti sa ajunga ca si mine si de ce nu si mai sus (asta ce inseamna antrenor personal sau?)
Si ultima intrebare facultatea de sport ma va ajuta cu ceva in domeniu asta al fitnesului?(detaliati va rog...)

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai inveti in principiu anatomie si ceva kinetoterapie + faci diverse sporturi efectiv.

Nu a fi antrenor personal nu inseamna sa ai un site, oricine are un site.

A fi antrenor personal inseamna sa detii sau sa lucrezi la o sala de sport si sa te ocupi individual de clienti. Sa le creezi programe de antrenament, diete sa ii motivezi in timpul antrenamentelelor samd.