| radu999 a întrebat:

Ce nume sa pun la o echipa de fotbal avand in vedere ca este din Ploiesti Prahova si ce culori. Dau funda si vot cel mai bun raspuns

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

"Rafinatii".Culori:alb cu albastru.

| OnuOnulică a răspuns:

Si eu sunt din Ploiesti/prahova. laughing
Incerca culore galben/rosu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găzarii, că doar din asta "traieste bine" Ploiestiul. Și negru, culoarea gazului (lampant).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos, cat te costa sa infiintezi o echipa?
Ca nume as sufere F.C. Ploiesti sau Juventus Ploiesti avand in vedere ca Petrolul a avut numele asta o data in varianta Juventus Bucuresti. Alte nume nu imi vin momentan, chestia e sa nu pui nume dina stea specifice Romaniei gen: Viitorul, Speranta, Tinereatea, Vointa etc ca suna naspa rau.
Pentru culori zic asa, ori clasica combinatia a Ploiestului: galben-albastru sau alb-albastru sau galben-negru
Bafta cu echipa, sa va vad in prima liga alaturi de Petrolul.

| vangaelis a răspuns:

Sporting Prahova
sau
Viitorul Ploiesti

| PVAAVU a răspuns:

Ploiesti Invincible in culorile steagului romanesc.

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck
Hmmm thinking ce zici de Best Boys Ploiesti smug? big grin culori :albastru cu alb big grin
Baftaaaaa love struck

| AdrienneMaika a răspuns:

Ploiesti Rangers;

| BoromiN a răspuns:

''Fuego Attack''...