| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de batoanele Protein-R de la redis? Am observat că pe unele site-uri părerile sunt împărțite:unii spun că prețul este bun și îl recomandă,alții spun că are o calitate redusă(pe mărimea prețului de altfel, la 1.8 lei batonul de 60 gr.).Cât de des recomandați să-l consum?

Răspuns Câştigător
| AlexGabbay a răspuns:

Batonul de proteine, sau concentratele proteice nu sunt alimente minune, ele doar te ajuta sa ai cantitatea zilnica de proteina in corp.De exemplu, daca esti in perioada de bulking(cand consumi peste 200g de proteina, depinde de kg tale), un baton proteic de ajuta destul de mult.Concentratele proteice te ajuta dupa antrenament, sa-ti refaci tesuturile.Deci daca ai o alimentatie varza, necalculata crede-ma ca este degeaba acel baton.Si pe langa proteine, conteaza enorm si caloriile.Crede-ma ca ai mult de invatat.P.s.: Redis este cea mai proasta firma de suplimente de pe piata, nu te uita ca-s ieftini, ieftin=prost.