| bleakk a întrebat:

Ce parere aveti de urmatorul shake proteic? Nu este inventia mea, insa nu mai stiu unde l-am vazut.Este ft. bun ca gust si consider si ca aport proteic.
1/2 Banane, taiate in bucatele
300-400 ml Lapte
1/2 lingurite miere
2-3 albusuri de ou
O reteta simpla si totodata buna.Astept imbunatatiri/adaugiri.
Funda/poate si alte exemple.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Terci de copil mic.

- aport proteic foarte scazut ( ai foarte putine calorii )
- bomba calorica probabil
- lapte de care n-ar trebui sa bei DELOC
- galbenusuri crude => absorbtie EXTREM DE PROASTA a proteinelor.

Pe scurt : un terci de copii mici pe care nu-i duce capul, punct.

| bleakk explică (pentru Cosmin86):

Da.mi un alt exemplu, 2, 3.

| bleakk explică (pentru Cosmin86):

Am scrhis albusuri, nu galbenusuri, oricum astept alte raspunsuri de la tine cu exemple de shake, dar natural, vreau fara suplimente cv.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bleakk):

Suplimente = natural

nu inteleg obsesia asta de "shake". Shake fara suplimente = terci de copii mici, cu putine proteine si foarte multe calorii, bun sa pui BURTA cu el, nu muschi.

De ce nu mananci o friptura? O friptura are 20 de grame de proteina / 100 gr, tot ca intr-un shake, dar mai putine calorii.

Si friptura mai are si creatina.

Shake-uri iti faci cand :

1. cumperi suplimente ( si termini cu aberatii de genul "vreau natural" )
2. cumperi aparate de zeci de mii de euro, sa poti separa proteina de restul continutului, ala e shake adevarat.

Eu raman la parerea mea : o friptura bate orice shake facut in casa.

| Sebi1998 a răspuns:

Iti pot recomanda si eu un shake proteic : 2 banane, 350-400 ml lapte, 2 lingurite de miere, nuca, sparanghel (optional) piept de pui si putine migdale

| bleakk explică (pentru Sebi1998):

Piept de pui in shake?laughing
salut.