| RamCharan11 a întrebat:

Ce parere aveti despre "Fotbal"?
Ps:

Răspuns Câştigător
| bogdanstefan12234 a răspuns:

Fotbalul este pe deoparte atat de frumos cat si periculos,ma refer la accidentari.
Eu am facut fotbal cativa ani de zile,iti dezvolta musculatura mai ales la picioare,nu ai cum sa te ingrasi pentru ca alergi mai tot timpul.
E frmuos pentru ca daca joci titular si joci bine poti fii luat de alta echipa si asa mai departe,totul este sa ai continuitate in orice ai face daca vrei sa reusesti,e frumos cand dai goluri mai ales sa fie si importanta te bucuri, te simti mandru daca ai ajutat echipa sa castige, iti trebuie si conditie fizica ca sa poti, dar totul e posibil, poate te vad pe la tv cand dai gollaughing

7 răspunsuri:
| AndreeLolla a răspuns:

I like it. mai ales mondialele. la mondiale footbalul mi se pare un sport spectaculos... iar ca practicant nu mi se pare usor. e frumos, dar obositor si periculos... adica mno tot alergand te obisnuiesti probabil si capeti rezistenta necesara, e sanatos deoarece iti dezvolta musculatura, insa si periculos, dar in acelasi timp cool, atragator si admirabil, dar poti deveni si valors daca esti ff bun, si bine platit.

| Titanos a răspuns:

Minge e rotund.

| DeeaDizz a răspuns:

Cel mai frumos sport care o sa existe vreodata pe pamantul asta! :X E cel care a reusit atatia ani de zile sa tina cu sufletul la gura milioane de oameni, sa-i faca sa se simta mandri, sa uite timp de 90 de minute de toate si si sa-si deschida inimile. Numai cand ma gandesc sa fii acolo in tribune si sa canti imnul echipei preferate mi se face pielea de gaina! E incredibil cum poti sa-ti pui atata incredere in niste oameni pe care nici nu-i cunosti si sa fii in al 9-lea cer cand dau un gol, ca si cum l-ai da tu. E magic! Unul dintre marile mele vise este sa ajung odata la Campionatul Mondial, poate chiar cand o sa reuseasca nationala noastra sa se califice, Doamne ajuta, big grin si sa-i sustin cu tot sufletul meu. Pentru mine fotbalistii sunt niste eroi, care in ciuda accidentarilor, ranilor, loviturilor, lupta ca niste soldati pe teren pentru a nu-si dezamagi echipa, si mai ales suporterii. Chiar merita tot respectul! Si, serios acum, cine nu-si aminteste cu drag de momentele din copilarie cand bateam mingea cu prietenii pe afara si ce ne mai bucuram cand dadeam un amarat de gol intr-o poarta improvizata! happy Ca sa nu mai vorbim de avantajele pe care le aduce sanatatii.winking Fotbalul, pot spune fara sa exagerez, ca este un dar de la Dumnezeu pentru omenire. Atatia zeci de ani, in ciuda conflictelor, razboaielor, si-a pastrat titlul de ''sportul rege'' si te asigur ca o sa ramana asa muuuuuult timp de acum incolo. Ce sa mai, e parte din istorie!winking
P.S.: sunt fata, iar fotabalistii sunt intr-adevar cei mai ''mrrr'', big grin, daca vrei sa devii si tu unul mult succes!winking

| AndreeLolla a răspuns (pentru DeeaDizz):

Claar

| GaBByzZuuuuuu a răspuns:

Fotbalul este un sport destul de frumos dar si periculos daca n-ai ce face in timpul liber te duci si joci fotbal cu prieteni.

| Nejmoq a răspuns:

Nu imi place Fotbalul foarte mult incat sa ma obsede, dar este frumos.

| NOBODY a răspuns:

Fotbalul - sportul prostului.