| RamCharan11 a întrebat:

Ce parere aveti despre fotbal?!

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sportul numarul 1 in lume!

| Tinna666 a răspuns:

Vrei o parere sincera? laughing mi se pare o prostie, o gramada de oameni care alearga dupa o minge si mai iau si o gramada de bani pentru asta(nu ma intelege gresit, sunt constienta ca e nevoie de antrenament si munca sa poti rezista 90 min in teren, dar jocul in sine e o prostie) happy

| RamCharan11 explică (pentru Tinna666):

Asta e parerea ta, dar eu unul spun ca e un sport foarte bun si distractiv, merita incercatwinking

| TheWalker11 a răspuns:

Este cel mai iubit sport de pe planeta.

| GabrielStn a răspuns:

Fotbalul e un sport de echipa, deci presupune multa comunicare, intelegere si efort fizic, dar si mental. Odata cu trecerea timpului, fotbalul a ajuns o mizerie. Toate petardele, numiti academic "fotbalisti", pateaza jucatorii fotbalului pur precum Romario, Pele, Maradona, etc. Am iubit fotbalul de mic, am jucat fotbal de mic la diverse echipe, dar din cauza faptului ca toti nemancatii au ajuns sa detina actiuni ale unui club de fotbal, doar pentru faima si pentru a fura cat mai mult, eu am ajuns sa il urasc destul de mult. Detest faptul ca se cheltuie sume uriase pe niste fotbalistii care cu siguranta nu ar fi fost acum 20-30 de ani la fel de mediatizati ca si acum, iar in tarile din lumea a 3a sunt milioane de oameni care sufera de foame. M-am saturat de toate blaturile si toata indiferenta aratata de conducerea anumitor judete fata de practicantii sportului in general. Pacat ca s-a ajuns aici. de acum inainte vor exista transferuri de peste 100 milioane de euro in fiecare perioada de mercato si jucatori ingamfati ca Ronaldo si Messi, sau atat de prosti ca si Balotelli care nu stie sa imbrace o vesta!

| Moonlight15 a răspuns:

Fotbalul este "viata" pentru unii... chiar si in cazul meu. Este singurul sport din lume care scoate lumea in strada.

Nu este doar un stadion - Este casa noastra emoticon heart
Nu este doar un echipament - Este pielea noastra emoticon heart
Nu suntem doar unsprezece - Suntem milioane emoticon heart
Nu sunt doar suporteri - Suntem o Familie emoticon heart
Nu sunt doar 90 de minute - Sunt o viata emoticon heart
Nu este doar un joc - Este viata noastra

Tine minte asta!

| GangsterQuinn a răspuns:

Degiaba iti explic...Fotbalul este "viata" pentru cine il iubeste si il intelege... daca tu nu pasiunea de a-l practica, n-are rost sa intrebi pe aici. Daca iti place cu adevarat acest sport rege, iti place de mic copil.

| RamCharan11 explică (pentru GangsterQuinn):

Practic fotbal de la 6 ani, si este pasiunea mea, eu doar am vrut sa vad parerile voastre.

| GoguStrigoi a răspuns (pentru GangsterQuinn):

"Degiaba" rolling on the floor))))))))))))

| alexje37 a răspuns:

Fotbalul este sportul rege, daca nu il intelegi, nu il poti practica.Este,viata, pentru cine il iubeste si e dispus sa faca sacrificii pentru el,ca sa joci fotbal trebuie sa ai pasiune, altfel nu are rost sa joci, daca tie frica sa practici fotbal e ca si cum ti-ar fi frica de moarte, daca stai sa te gandesti ca odata si odata vei murii, poate ca deja esti mort.Fotbalul presupune comunicare, intelegere, si multa munca.Echipa este familia ta, terenul este casa ta, cele 90 e minute pentru mine sunt decisive, cuprinzand toata viata mea acolo.Nu este doar,, fotbal,, este o religie.Cum altii merg la biserica eu merg sa-mi sustin echipa favorita.Inainte sa faci un jucator sa joace fotbal, trebuie sa-l faci sa respecte clubul, traditia, suporterii, culorile.

| OnlyForMyXoXo a răspuns:

Buna Paul
Eu sunt fata si pot sa spun ca iubesc fotbalul, dar sincera prefer sa ma joc de cat sa ma uit la un meci, la meci ma uit cine joaca Barcelon sau e un meci mai important cum ar fi Fifa championes leanguge, Copa America...
Si dr. jucat joc in special la bunici cu colegii si verisorii
E un sport super si te si mentine in forma multumita lui si celulita sta departe happy happy happy
Funda? :*

| GangsterQuinn a răspuns (pentru OnlyForMyXoXo):

rolling on the floor))))))))))))))))))))) Barcelon; championes leanguge rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

| OnlyForMyXoXo a răspuns:

Adi 12bvb ai vreo problema
nu mai are omul voie sa greseasca in ziua de azi?
Bine ca tu esti geniu "daca tu nu pasiunea de practica" happy
Profesor univeristar ce sa zic scrie tu seara de pe telefon un raspuns fara greseli
Mai bine... taci din gura si de baga atata in seama ca nu esti cine stie ce personalitate a momentului ok
winking

| EuSuntJeff a răspuns:

Eu am o parere foarte buna pentru fotbal. Este cel mai tare joc de natura. Eu il iubesc 99 %.

| Roxana66 a răspuns:

E fain fotbalul, te ajuta sa te concentrezi si sa te mentii in forma, sunt fata si iubesc fotbalul ❤❤

| Cătălin_Ionuț_2000 a răspuns:

Iubesc fotbalul