| raduqu a întrebat:

Ce parere aveti despre gainere? ajuta la ceva, sunt sanatoase, merita sa le cumperi? Cineva mi-a spus ca nu ar fi tocmai sanatoase ca au un nivel mic de proteine si nu sunt sanatoase deloc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu sunt sanatoase, sunt obtinute sintetic, contin chimicale, aditivi samd.

| Sn4k3 a răspuns:

Sunt bune cand nu poti manca destul si faza cu ''au nivel mic de proteine'', depinde de gainer.

| HadesSs a răspuns:

Salut,din punctul meu de vedere nu iti recomand gainerele,daca iti faci un pic de timp si citesti eticheta vei vedea ca in mare parte sunt doar zahar,care bineinteles nu e sanatos. Iti recomand un izolat proteic din zer sau un whey, proteina pura, fara carbohidrati. Carbohidratii ii poti lua linistit din mancare orez alb si brun, cartofi normal cat si dulci, paste integrale.
Bafta