| Dumitrache_Vladimir_1992 a întrebat:

Ce parere aveti despre mass gainer3 de la aptonia?

14 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

O prostie. Are foarte mult zahar. Ia-ti o pudra proteica (fara zahar, de preferat indulcita cu STEVIE) si mananca o banana ori ovaz pentru carbohidrati sau chiar o ciocolata (ca gainerul asta tot asta are, zahar).

| Dumitrache_Vladimir_1992 explică (pentru aXy99):

Mersii pentru raspund, sa stii ca, chiar daca are zahar observ rezultate in masa

| aXy99 a răspuns (pentru Dumitrache_Vladimir_1992):

Observi, dar nu datorita suplimentului laughing

| aXy99 a răspuns (pentru Dumitrache_Vladimir_1992):

Si eu am crescut foarte bine fara suplimente si consumand dulciuri des. Asta nu spune nimic.

| Dumitrache_Vladimir_1992 explică (pentru aXy99):

Ce vrei sa spui prin asta? ca este doar un dulce? rolling on the floor

| aXy99 a răspuns (pentru Dumitrache_Vladimir_1992):

Da, unul ceva mai bogat in proteine.

| Doja a răspuns:

Cel mai bine inlocuiesti orice mass gainer cu proteina pura (myprotein fara aroma de ex) si apoi suplimentezi cu mancare pana la restul de calorii. E mai sanatos, mai ieftin, si ai control mai bun.

| aXy99 a răspuns (pentru Doja):

Subscriu, dar proteina fara aroma de la myprotein este oribila la gust. Mai bine ia ceva indulcit cu stevie sau daca ia fara aroma sa faca shake-ul cu lapte (cu cat mai multa grasime, de preferat de casa) sau sa combine cu unt de arahide, ovaz, ceva dulce cum ar fi un nutella sau un indulitor, eventual albusuri de ou, banane etc. Luat cu apa sau cu lapte slab in grasimi este execrabil. Parerea mea.

| Doja a răspuns (pentru aXy99):

Are gust de lapte praf neindulcit. Cine a mancat lapte praf de pe vremea lui odiosu' n-are probleme happy

| aXy99 a răspuns (pentru Doja):

Combinat cu apa e nasol. Cel putin pentru mine, avem gusturi diferite, poate unora le-ar placea laughing

| Doja a răspuns (pentru aXy99):

Stii cum e. daca vrei gust, nu mananci talpa de pui la gratar cu broccoli pentru calorii si fibre

| aXy99 a răspuns (pentru Doja):

Broccoliul este foarte gustos, are gust asemanator cu varza, mie imi place, dar sa fie crud, nu fiert. Cat despre pui, nu am inteles la ce te referi. Nu e bun puiul la gratar? laughing

| HugeHulk a răspuns:

Cumpara de la vitabolic sau myprotein mai bine.