| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face acasa pentru a avea muschi la brate? AM inteles ca flotarile clasice ajuta mai mult pieptul abdomenul ceva in genu asta,voi ce ma sfatuiti, flotari clasice pot face doar 7 momentan, astept si parerea voastra tongue

15 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Fă cât mai multe flotări. 7 sunt foarte puţine şi de aceea nu ai văzut cine ştie ce rezultate. Cumpără-ţi nişte gantere şi lucrează cu ele sau dacă ai posibilitatea mergi la sală.
Pa-pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu face nimeni muschi acasa ( decat daca ai echipamente speciale ), termina cu ABERATII DE COPII MICI

copiii mici si firavi incearca sa fac amuschi acasa => raman niste firavi

| cristi1505 a răspuns:

Foltarile nu ajuta abdomenul! Ajuta tricepsul, pieptul, umarul posterior si dorsalii.

| adywow a răspuns:

Mai lucreaza la flotari, trage de tine 7 is foarte putine, abdomene ai putea face, tractiuni nu cred ca e cazul daca poti doar 7 flotari.Incearca sa tragi de tine sa faci serii nu cate poti deodata

| anonim_4396 explică (pentru adywow):

Pai serii gen, 2 acum, 2 peste 20 de min, sau cum? si cate pe zi?

| adywow a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci 7-8 flotari in serie cat de multe poti pauza 2-3minute iar o serie, si fa 4-5 serii pe seara

| anonim_4396 explică (pentru adywow):

Http://antrenamentflotari.blogspot.ro/ Stii de site-u asta? Daca nu uita-te si spune ce parere ai despre acest program:P

| adywow a răspuns (pentru anonim_4396):

E bun programul asta asa lejer pentru acasa!

| Senzaționalul a răspuns:

Nu ai cum sa faci muschi acasa.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Fa cat mai multe flotari ex.50 repetari, si tractiuni la bara.

| o0ops_2090 a răspuns:

Baga flotari cat de mult. Daca faci 7 e ok, fa serii pana faci vreo 50 pe seara. CAnd faci flotari nu te dor si bratele? Flotarile lucreaza si bratele. Daca doresti si ai unde sa faci, fa si tractiuni. Daca ti se par prea usoare flotarile, stai cu picioarele pe scaun/pat si mainile pe podea.

| TMNT2013 a răspuns:

Eu zic sa faci tractiuni cate poti apoi mai adaugi una in fiecare zi.

| adywow a răspuns (pentru TMNT2013):

Ce tractiuni cand el face 7 flotari, pun pariu ca nu face 1 tractiune corecta

| N1no a răspuns:

Salut! Prima data cand mi-a venit in minte sa fac muschi, eram la fel ca tine de abia faceam 7flotari, dar aveam 10 ani atunci, eu nu stiu cati ai tu acum.Am facut vreo 2 luni cate puteam in serii:7 acum peste 10 min iar de vreo 4 ori pe zi. Dupa lunile alea m-am lasat desi, faceseum ceva.M-am apucat la 12 ani si de atunci fac mereu:precizez :la 10 ani la terminare faceam cate 20.De la 12 ani pana la 15 cat am avum, faceam flotari, abdomene si tractiuni.Am ajuns la 15 ani sa fac 40 flotari (Cel mai mult 42)11 tractiuni de obicei asta, iar abdomene vreo 200.Deci fa in serii si minim 6 LUNI DE ZILE.Bafta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru N1no):

Prea multe 40 de flotari, fa maxim 8 cu greutate. poti mai multe, maresti greutatea