| Mariiaaaa a întrebat:

Ce sa fac ca sa am un abdomen plat? Abdomene am incercat dar da cam greu rezultate...

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Alimentatie ( conteaza 90 % ) :

http://www.getfit.ro/......abire.html

Si ca exercitii, CARDIO evident, NU abdomene. cardio = alergat, inot, bicicleta, etc.

abdomenele sunt exercitii de tip anaerob, pentru masa musculara si tonifiere, nu sunt asa eficiente pentru slabit. pentru abdomen plat, exercitiile aerobice :D

| OhGodWhy a răspuns:

Saritul pe pla big grin

| StefaniaM a răspuns:

Regimul de viata sanatos

| Apocaliptic a răspuns:

Fa mai multe chestii. Pe youyube vezi mai multe chestii sa zic asa(mai multe tipuri de abdomene).
Fa 30(sa zicem) de abdomene acum, peste 1 minut mai fa 30/20/15(cate mai poti) si peste 1 minut repeti. O data la 2 zile ai sa vezi ca da rezultate.
Le mai combini si cu flotari. Mai stai si in pozitie de flotare(dar in coarte) cu spatele drept sa vezi ca lucreaza abdomenu.

| Apocaliptic a răspuns:

Aaaaa, esti fatalaughing rolling on the floor.
Nu ca nu ar merge si la tine, dar mai bine punete pe alergat. Fa abdomene si ridicaturi de picioare(te pui pe spate, si iti ridici picioarele(eventual le mai si rotesti in aer)).

| Claudiuuu92 a răspuns:

Incearca sa mananci piept de pui si orez la amiaza, si multe abdomenehappy

| Th3Anon1mB0y a răspuns:

Totul se bazeaza pe hranire

Aerobic alergat inot bicicleta s.a

| CaraMea a răspuns:

Renunta la paine si dulciuri si fa sport. Daca vrei sa ai rezultate trebuie sa faci mai multe feluri de exercitii nu doar pentru abdomen. Cum am mai spus sportul nu actioneaza ca un chirurg, ii spunem unde vrem sa dam jos si asa face. Bafta!happy