| VBC7 a întrebat:

Ce sa întâmplat la Hillsborough ca nu prea am înțeles.Ce au pățit fanii? Cum au murit?

Răspuns Câştigător
| LimonadaBaa a răspuns:

Fluxul de suporteri a cauzat o aglomeratie puternica, unii fani urcandu-se pe garduri sau fiind ridicati de altii pentru a scapa de inghesuiala. Dupa cateva minute de la inceperea meciului o bariera s-a rupt, iar fanii au inceput sa cada unii peste altii.Serviciile de urgenta au fost chemate pentru a transporta ranitii la spital.Din totalul de 96 de morti. la spital doar 14 au ajuns.Cand presedintele FA a venit pentru a vedea ce s-a intamplat, Duckenflied a declarat ca fanii au fortat poarta de acces.In septembrie 2012 dupa terminarea anchetei s-a concluzionat ca, nici un fan al echipei Liverpool nu a fost vinovat.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cica a fost suprapopulat stadionul si s au imbulzit atat de tare incat s au omorat intre ei