| Anonimuserr a întrebat:

Ce salarii au jucatorii din Liga a II-a a III-a si a IV-a? Sunt curios care sunt salariile jucatorilor din ligile astea din Romania.

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

In liga a 2-a salariul este de aproximativ 1000 de euro/luna, in liga a 3-a 400-500 de euro/luna iar in liga a 4-a majoritatea echipelor nu ofera salarii sau ofera salarii de 1000 de lei/luna, se acorda prime specifice(nu bani, ci cate ceva de mancare, in general cate un porc, un miel).

| marlanuu a răspuns:

Cred ca la liga 2 un salariu bun este in jur de 1 mie si ceva d euro (parerea mea), ma indoiesc ca ar fi salarii mai mari de atat! la ligile 3 si 4 iti dai seama ca nu sunt cine stie ce!

| PepsiLite a răspuns:

Liga a II a= de la 1500 lei pana la 3000 lei /luna
a III a = de la 1000 pana la 1500 lei /luna
a IV-a = salariul minim pe economie (700lei) pana la 1000