| Steaua19861 a întrebat:

Ce sanse are Simona Halep la Roland Garros in conditiile in care la Madrid si Roma nu a reusit sa faca fata lui Ons Jabeur,respectiv Danielle Collins prima dintre ele fiind intr-o forma grozava? Putem spera la castigarea trofeului de care sportiva noastra si daca nu care ar fi impedimentele exceptand liderul mondial Iga Swiatek si ce i drept si uzura Simonei, dar totusi care a aratat ca poate face meciuri mari sub comanda lui Mouratlogu!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Are bune sanse sa se califice in turul 3, dupa aceea sansele scad si sunt foarte mici sanse sa castige R.G.

| Yuoia a răspuns:

Nu conteaza jucatoarele ci starea de sanatate; fizica si psihica. Numai ca ea cedeaza psihic foarte usor. Cea mai mica nereusita pe teren o face sa cedeze tot. Ea e antrenata sa joace agresiv (fizic) dar nici un antrenor nu a invatat-o sa fie calma si ambitioasa.