| DianaArr a întrebat:

Ce se intampla daca fac exercitii pentru brate? o sa am mai multa forta?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sigur ca da. Nu numai pentru brate trebuie. Trebuie pentru toti muschii. O ora zilnic nu este mult. 5-7 minute exercitii usoare de incalzire. Apoi exercitii pentru fiecare grupa de muschi si la sfarsit 3-5 minute exercitii de relaxare.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal ca o sa ai mai multa forta daca faci zi de zi timp de cativa ani...o sa te dezvolti mult.

| AsdfghjkI32 a răspuns:

Bineinteles ca daca vei continua cu exercitiile vei avea mai multa forta, dar pe langa asta vor arata mult mai estetic, nu vei avea 'aripioare'. take care

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Cu siguranta vei avea mai multa forta si un aspect frumos, nu antrena in fiecare zi bratele, ci lasa macar 4 zile pauza ca sa aiba timp fibrele musculare sa se refaca, nici 4 zile de pauza nu e suficient daca ai facut un antrenament care a fortat prea tare grupa musculara respectivă, de obicei se antreneaza pe rand grupele musculare, astfel muschii sa cresca treptat.