| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune niste exercitii pentru brate. As vrea sa am forta in maini. Sunt fata, deci nu vreau muschi foarte mari.

6 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Da de ce vrei sa ai forta in brate?
Vrei sa bati pe cineva? laughing
Pai tu sigur nu ai gantere sau haltere, dar daca vrei sa ai mai multa forta fa flotari si tractiuni.
Incepe cu putine faci 1-2 iar pe masura ce iti creste forta mai adaugi pana ajungi la 10, 20, 30, 100000 laughing
Dar trebuie sa faci exercitiile astea timp de 3-4 luni sa vezi rezultate.
Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Ce spui tu e rezistenta, nu forta. pentru forta faci putine repetari si maresti greutatea.

Marind numarul de repetari iti maresti rezistenta, nu forta...

| dragos38 a răspuns:

Flotari la perete, flotari cu palmile sprijinite pe scaun (marginea scaunului)flotari din culcat facial, flexi ale bratului pe antebrat, ma rog ridici antebratul spre brat cu gantere care crezi tu ca le poti deplasa. sper ca te-am ajutat

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Greutati mici si repetari rapide.

| SunshineLove14 a răspuns:

Nu pot sa fac nici flotari.

| dragos38 a răspuns (pentru SunshineLove14):

Nici la perete macar, daca nu, fa atunci flexi cu gatere mici sau extensor insa insa mai dai jos din corzile prinse la extensor pana poti invinge rezistenta corzilor.bafta am observat ca de ovreme incoace tot mai multe fete vor sa aiba muschi nu mai vor sunculite.