| Andrewytiy69 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă mergi pe o roată cu bicicleta pe drumurile publice?
Primești amendă de la politie?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti iei amendă. Asa ceva constituie un pericol pe drumurile publice. Numai un imatur ar face asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Amenda!

suntserios
| suntserios a răspuns:

(1) Se interzice conducătorilor de biciclete sau de mopede:

s) să conducă vehiculul fără a menţine contactul roţilor cu solul.

| anonimg a răspuns:

Da, primești amendă. Mâinile trebuie să fie amândouă pe ghidon, și roțile trebuie să fie amândouă pe drum.
Există o astfel de lege în legislația rutieră; dar cine mai știe prin ce capitol, în ce articol...

| gabicoo a răspuns:

Da. Și ca să scapi de amendă trebuie să aduci adeverință că lucrezi la circ.

| RadioEREVAN a răspuns (pentru gabicoo):

Degeaba aduce adeverinta. Circulatia pe drumul public e una, activitate de circareala, acrobatii, e pentru spatii special amenajate?

| ReddY25 a răspuns:

Normal