| Stefanut12345242 a întrebat:

Se opteaza roata la bicicleta daca mergi pe o roata?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, se inzecează.

| Frank51 a răspuns:

De unde să știm noi ce bicicletă, ce greutate ai, cât timp mergi pe o roată șamd? Evident că se optează după o perioadă, chiar se strâmbă.

| cfrtobias a răspuns:

Tu cand mergi pe o roata ti s-a optat? sau doar esti curios?

| Adrian5575 a răspuns:

Cel mai rau se descentrează atunci cand intri in gropi sau borduri. Daca mergi pe o roata nu se descentreaza foarte tare.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Eu știam că a opta se referă la a alege sau la a prefera. Nu văd ce treabă are asta cu un wheelie pe bicicletă. Dar, dacă bicicleta nu este construită corespunzător pentru asta, atunci da. Pot să apari defecțiuni. Dacă vorbim de o bicicletă de oraș, riști să descentrezi roata din față sau să strici furca - depinde de cât de tare lovești cu roata de asfalt și de alte lucruri. Dar roata din spate nu ar trebui să sufere vreo problemă, atâta vreme cât faci wheelie-ul în mod corespunzător.

| Psksjns a răspuns:

Am un Cube attention o am vreo 3-4 ani si pot spune ca am făcut wheelie de mi s-a luat, a mea nu a pățit nimic si inca merge fara nici o problema, cu timpul se mai decentreaza rotile da e o chestie normala de la uzura si se repara usor la un service (la mine nu e inca nevoie deoarece jocul este relativ mic)