| Gina2 a întrebat:

Ce sporturi stiti pentru "subtierea"taliei?
Cel mai buna raspuns primeste Funda!:*:*

Răspuns Câştigător
| Hades98 a răspuns:

Buna, degeaba faci sport sa-ti subtiezi talia daca nu mananci corespunzator...
Adica fara cipsuri, Snacksuri, etc
Incearca o salata de fructe sau de legume cat despre antrenament...
Alearga dimineata cam vreo 30 min dar cum te trezesti sa nu mananci nimic si sa te duci sa alergi asa vei arde calorii...
Abdomenele si aceste daca faci pe zi maxim 75 pe zi ajung ca sa iti menti silueta...
EXEMPLU: ora 11 -25 abdomene
ora 13 -25 abdomene
ora 17-25 abdomene
ora 20-25abdomene
Si incearca sa eviti mancarea mai ales seara si sa te odihnesti.
SI tine minte : NU MANCA ALIMENTE CE CONTIN GRASIMI exceptie peste -OMEGA 3 si Fara E-uri...
Poate ca ti se pare unpic cam greu sa te abtii... Dar daca cu adevarat vrei sati subtiezi talia te vei abtine ..Bafta!

2 răspunsuri:
| simplej a răspuns:

Incearca astea http://www.youtube.com/watch?v=r_J8btnIEKQ poti sa le faci de mai multe ori pe zi ( 2 sau 3 ).

| selenaeu a răspuns:

Miscarea, sub orice forma ar fi te ajuta sa slabesti si sa te mentii in forma. Sunt foarte multe tipuri de exercitii pentru abdomen, mai ales oblici care o sa te ajute. Ai aici un mic exemplu : http://www.youtube.com/watch?v=c-YLTyzRSDo