| Ionut321123 a întrebat:

Ce spuneti de proteinele astea http://www.okazii.ro/......142251968. Sunt bune?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Hai sa facem o matematica simpla. piept pui 25 ron 1 kg
deci 125 ron 5 kg
aia are 5 kg si este 89 lei. dar asta fata de pieptul de pui trece prin o groaza de procese sa ajunga la textura aia de praf. mai adaugi ca cica are in continut si vitamine, minerale, altele. deci tu personal ce crezi? ca este buna? este cu 30% mai ieftin decat un produs care trece doar prin transare + ambalare. deci nu, nu este ce vrei tu. cauta o proteina /(mai ales ca vrei concentrat proteic) care este cu cel putin 30% mai scumpa decat echivalentul sau in carne de pui. nu cu 30% mai ieftin. ia spre ex gold whey standard de la ON (firma de top). 2.5 kg concentrat proteic este 260 ron. fata de 5 kg doar 89. comparat cu pretul carnii este prea mult (corect, cel mai bun de pe piata, platesti si firma + o gramada de chestii aditivate fata de REDIS). nu zic sa iei ce e mai scump, dar ce este atat de ieftin este clar si prost calitativ. orienteaza-te spre ceva ce la 2.5 kg are in jur de 150 lei ca pret. minim 130 lei la 2.5 kg de produs

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zer 90 la suta proteina aia cica e cea mai buna asa se spune de dovedit nu s-a dovedit inca ca vreun supliment e asimilat in corp, mancarea ajunge in acidul gastric multe chestii de astea sunt distruse doar mancarea e transformata in proteine, grasimi, energie etc manca oua fierte, carne multa, mult sport sfatul meu lasa suplimentele nu sunt dovezi ca ajuta

| Cosmin86 a răspuns:

Redis? rolling on the floor

si mai le iei si de pe okazii.

daca vrei redis, de ce nu cumperi direct de la firma redis?

| Ionut321123 explică (pentru Cosmin86):

Pai sunt mai scumpe direct de la firma

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionut321123):

Dar macar sunt sigiliate.

Iar redis = firma IEFTINA.

Eu cumpar cu vreo 300-400 de lei pe luna suplimente. Ceea ce e ok, mai ales ca alimentatia e de vreo 4 orti mai scumpa.

Sa pui muschi costa bani. Doar alimentatia te costa o gramada, ce sa mai zic de suplimente.

| xFlorin a răspuns:

Nu cred ca sunt bune avand in vedere pretul(cam ieftin.).