| Bionicle a întrebat:

Ce stiti voi despre placile de snowboard? Ce diferente au? Se potrivesc pentru toti?

Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, pai placa de snowboard se incadreaza in placile de skateboard, waveboard, surf s.a.s.m.d, se ataseaza picioarele pe ea printr-un sistem destul de simplu si este un sport superb si la fel de periculos ca celelalte, adica cazaturile iti pot baga frica in tine destul de usor ( amuzant, mi s-a intamplat ) dar e ceva fantastic si merita.
Sa ai o zi placuta!

| Bionicle explică (pentru BeardedSamurai):

Si eu de care am nevoie? Eu sunt o persoana inalta 1, 90, 80 kg, si port marimea 43.Si legaturile, ele cum sunt, sunt diferite la marime?

| BeardedSamurai a răspuns (pentru Bionicle):

Pai e ca la placile de skate, eu am uitat masuratorile dar le stiam, dar la inaltimea ta iti trebuie o placa mare, pentru ca ai si o masura mare la incaltamite

| Bionicle explică (pentru BeardedSamurai):

Mai am sa te intreb ceva.Dar snowboard boots? Putem sa mergem pe snowboard si fara ei sau trebuie toti care vor sa se dea pe snowboard sa le poarte?

| BeardedSamurai a răspuns (pentru Bionicle):

Da, trebuie sa-i legi, poftim : https://www.youtube.com/watch?v=cjXo0TWr1yM

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cum adică diferenșe? Diferența e doar de mărime în rest sunt toate la fel (bine cele scumpe sunt mai bune din punct de vedere în fabricație). E evident că se potrivesc pentru orice om.

| Bionicle explică (pentru OnuOnulică):

Pentru orice om, huh? Eu vreau sa imi si eu una chiar de pe olx.Dar legaturile? Ele sunt diferite una de cealalta.Eu am 80 kg, 1, 90 inaltime.Si port marimea 43.

| me4u a răspuns:

Placile de snowboard sunt foarte diferite in functie de modul in care vrei sa te dai. Poti sa alegi o placa buna pentru partie, dar pentru cei mai experimentati exista si placi construite sa se comporte mult mai bine in snowpark sau alte placi facute special pentru powder. www.skates.ro/snowboard/placi