| Bodyline82 a întrebat:

Ce suplimente nutritive sau proteine ati luat de la Body Line?
https://bodyline.ro/
https://bodylinenutrition.ro/
Eu am luat M.M.A 33 si este beton.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Si eu am observat ca faci reclama la aceasta firma dar am tacut din gura, ar trebui sa apreciezi transparenta cu care tratez lucrurile happy

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stiai ca proteinele le iei si din mancare?
Eu fac natural de cateva luni de cand m-am apucat de sala si nu am probleme ca nu am brate, spate sau altceva si am si forta mai mica asa decat astia care iau prafuri dar nu-i bai.
Fac cu bara Z cu 70 de kg 7 repetariwinking
Dar am si eu un defect nu arat ca papusile masculine adica aia cu patratele, cu fundulet de zici ca-s gay etc
Eu is mai din topor asa seman cu tolea ciumac laughing) glumesc

| Bodyline82 explică (pentru Simpatic):

Asa este. Dar din mancare mai oei si carbo si pesticide, etc. Supliment, in gramatica limbii romane, inseamna.....in plus. A suplimenta. Daca ai nevoie de 150-200g de proteine, sistemul digestiv nu va face fata. De aceea iei un supliment de la Body Line, mai ales ca sunt producatori. Mai ai nevoie de Creatina, aminoacizi, carnitina, etc

| Simpatic a răspuns (pentru Bodyline82):

Creatina si proteinele le iei din mancare, anumiti aminoacizi nu ii gasesti in mancare e adevarat ca nu ii produce corpul.
carnitina nu iau nici eu care-s supraponderal pentru simplul fapt ca este o pacaleala, am luat si stiu despre ce e vorba. faci cardio mai mult decat sa iei carnitina care oricum nu ajuta cu nimic contrar vrajelilor care le vand producatorii despre acest produs miraculos al slabiriiwinking
sunt de acord cu consumul de proteina fie animala, vegetala sau pudra (supliment) dar cu masura.
ai zis ca din mancare ai si peticide si alte e-uri, e corect, dar ce crezi tu ca cutiutele astea cu suplimente sunt facute cu ingrediente de la Sf.Petru de la poarta Raiului? Nu,au fel si fel e indulcitori,intaritori,catalizatori, E-uri pentru gust, miros, culoare, aroma, anti-mucegai, sa reziste 1, 2, 3 ani etc deci tot bombe ecologice sunt! NU va lamentati sa credeti altceva.
unde mai punem ca anumiti indulcitori continuti in suplimentele acestea au substante dovedite ca fiind cancerigene precum sucraloza, mai sunt si altele.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Bodyline82):

Saaaau, de aceea iei un supliment de la MyProtein happy Nu era cumva interzis sa-ti faci reclama pe site? Just askin'

| Bodyline82 explică (pentru Simpatic):

Cand ai sa-ti iei tu 5 grame de Creatina din carnea de vita (vreo 5 kg...).
2. Proteina pura WPI, fara aroma, nu are nici E-uri, nici B-uri si nici C-uri

| AnastasiaK a răspuns (pentru Bodyline82):

Banuiesc ca voiai sa spui 1/2 (adica jumatate de) kg in loc de 5.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Pe bune, 5 grame/500gr? Nice, ca eu cam asa mananc acum happy

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

Iti dai seama ca nu stiu nici eu exact...tot din diferite surse aflu si eu. La asta am gasit 2 variante: 5g/500g si 5g/1kg. Am ales-o pe cea care ii facea mai multa anti-reclama celui caruia i-am raspuns laughing Oricum, sigur nu sunt 5g/5kg cum a zis el. big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Da, aia clar nu.