| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faca un fotbalist ca sa poata fugi atatia km pe stadion?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa exerseze, alergand zilnic cate 5-10km, ajunge intr-o luna sau doua, sa poata alerga un stadion intreg pe toata durata unui antrenament sau a unui meci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e ca și cum ar fugi în continuu km întregi asa ca nu au nevoie decât de antrenament zilnic ca orice sportiv de performanta

| Keon a răspuns:

În primul rând antrenament, dacă ești începător, îți recomand să începi cu distanțe mici, iar aceste vor crește fără să îți dai seama deoarece corpul tău se obișnuiește cu efortul.