| TMNT2013 a întrebat:

Ce vrea sa insemne expresia"cat ai in brat"se refera la cat de mare este bicepsul si daca da cum se masoara.

3 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Se refera la dimensiunile bicepsului.
Il poti masura chiar tu cu ajutorul cuiva daca ai o ruleta sau altceva.
De obicei multi fac asta inainte de a se apuca de ceva sport, pentru a vedea rezultatele peste ceva timp.

| lpavel a răspuns:

Iti incordezi bicepsul si-l poti masura cu o ruleta sau cu masuratoarea unui croitor (tip ruleta dar din plastic)!

| BogdaN1980 a răspuns:

Se refera la circunferinta bratului peste mijlocul bicepsului atunci el cand este incordat. Funda? happy