| ValyComan a întrebat:

Cine îmi recomandă și mie un program de antrenament acasă? Adică niște exerciții gen abdomene, flotări, dar mai multe dacă se poate. Niște exerciții pentru a putea lucra toate grupele de mușchi. Please,

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iata aici cateva idei si cel mai bun lucru la ele, este ca abia daca iti dai seama ca depui efort!
1.Plimba-te cu rolele, mergi la patinaj, plimba-te cu bicicleta, mergi mult pe jos sau mergi la innot cu prietenii.
2.Mergi pe jos sau cu bicicleta pana la scoala in loc sa iei autobuzul.
3. Urca pe scari, in loc sa iei liftul.
4.Plimba-te in parc cu fratele sau sora mai mica si jucati-va cu mingea.
5. Daca te duci la plaja, mergi sau alearga descult prin nisip-e foarte sanatos pentru picioare!
6.Cand vorbesti la telefon, fa exercitii, cum ar fi sa incordezi si sa relaxezi muschii stomacului.Nu o sa stie nimeni ca tu stai de vorba, dar in acelasi timp exersezi!
7. Dansul este o cale grozava sa arzi calorii si sa te distrezi in acelasi timp-asa ca porneste muzica si da-i drumul!
Sper din suflet sa te ajute aceste sfaturi!
Pa, pa!

Răspuns utilizator avertizat
| SILvyw a răspuns:

Uite aici pentru abdomen http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0;) sunt foarte eficiente;)