| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca saritul corzii ma va ajuta sa-mi tonifiez coapsele?
Oare intr-o luna reusesc?

2 răspunsuri:
| Paul754880338 a răspuns:

Genoflexiuni si indreptari ar fi cele doua valoroase exercitii ce vor da valoare coapselor tale. Cum sa inveti sa inoti daca nu intri in apa? Cum sa lucrezi coapsele daca nu flexezi genunchii ( adica sarind coarda)?

| EmanuelT a răspuns:

Normal că va ajuta, dar nu într-o lună și nu doar săritul cu coarda. Sărit coarda 2, 3 reprize a 3min și alergat pe bandă la început și la sfârșit de antrenament la sală. În 4 săptămâni, ai să vezi tu rezultate și în abia 8 săptămâni o să se vadă mai clar și pentru ceilalți.
Succes!