| iulian99999 a întrebat:

Saritul corzii ajuta intr-o cursa de 2000m?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Inainte de cursă, da, in timpul ei, te incurcă!

| iulian99999 explică (pentru sierra1):

Ma refer la faptul ca dacă eu sar coarda e un plus pentru mine intr o cursa de 2000m?

| sierra1 a răspuns (pentru iulian99999):

Spuneam: Inainte de cursă, da

| AnastasiaK a răspuns:

Nu prea vad cum. Depinde si la ce te referi. Daca, spre exemplu, in perioada asta nu poti sa alergi si ai de ales intre a sari coarda si a sta in pat fara sa faci nimic, atunci da, coarda ajuta, in sensul ca e mai buna decat nimic si chiar mai buna decat alte exercitii care se pot face acasa. Insa, daca ai de ales intre alergare si sarit coarda, coarda devine inutila.