| sabin89 a întrebat:

Credeți că ziua de naștere a lui Messi ar trebui declarată Ziua Internațională a Fotbalului?

20 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Nu

| gabicoo a răspuns:

Nu.
Poate a lui Pele.

| DeMicUnCălător a răspuns:

? E doar un jucator de footbal, iar unii dintre noi preferăm Tenisul.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Cine e Messi? thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Corchii a răspuns:

Nu cred

| sabin89 explică (pentru AlexHazulThau):

Hai măi, că am pus întrebările astea mai mult pentru amuzament. Chiar crezi că eu aș vedea ca ceva normal ca ziua lui de naștere să fie declarată ce am zis? sau că ar merita el canonizat după moarte? Bine, vor zice unii că de ce nu am postat la Trivia. Nu le-am postat acolo pentru că se mai pot face și niște comentarii serioase, cum ai făcut tu aici sau Drimero la cealaltă.
Ce-ai vrut să zici la sfârșit cu "inzestrat de la dumnezeu"? Cu ce a fost el înzestrat și Ronaldo nu?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ar trebui introdus în calendarul ortodox

| sabin89 explică (pentru carevaescu):

Ai început ca sadrian cu răspunsuri monosilabice - da/nu. happy Știu că poți spune mai mult de atât.

| sabin89 explică (pentru RAY):

Exact. Și să se dea zi liberă la toți oamenii muncii de pe mapamond. Eventual și a doua zi.

| RAY a răspuns (pentru sabin89):

Fiecare meserie sa aiba un reprezentat in calendar

| ReddY25 a răspuns:

O fi el o figura mondiala, un sportiv de top dar asta cu ziua internationala pare de domeniul SF happy dar pe viitor poate se va implementa

| sabin89 explică (pentru AlexHazulThau):

Între Samuel Eto'o și Thierry Henry pe care îl vezi mai bun?

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 explică (pentru Bubico2022):

Ce crezi că e mai important la un om, ziua nașterii sau ziua morții?

| mi25 a răspuns (pentru sabin89):

3 zile. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 explică (pentru Bubico2022):

Părerea mea e că nu numai în cazul ăsta particular, ci în general, pentru toți cei care au murit ziua morții e mai importantă, pentru că atunci de poate trage o concluzie despre ce fel de om ai fost. La naștere încă nu ești nimic, nu ai făcut și nu ai produs nimic. La moarte e momentul bilanțului - cum ai fost și ce ai făcut. E doar o părere.

| Slovcehov a răspuns:

De ce tocmai messi?