| Freky229 a întrebat:

CSA Steaua sau Steaua lui Gigi? Argumentati.

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Steaua lui Gigi a disparut din sufletul meu complet anul asta. Ceea ce vedem azi pe teren, de la management pana la jucatori, nu aduce deloc cu echipa aia care ne reprezenta cu cinste in Europa, care reusea o semifinala de cupa UEFA si care i-a pulverizat pe cei de la Dinamo Kiev la ei acasa. Se compara jucatori ca Golubovic, Aganovic, Boldrin, De Amorim, Tosca, Jakolis, Tudorie, Enache, Man, Stancioiu si asa mai departe cu Ogararu, Bostina, Ovidiu Petre, Nicolita, Kapetanos, Thereau, Neaga, Dica, Croitoru, Goian, Ghionea, Petre Marin, Cristi Tanase, Stancu, Stanciu, Chipciu, Keseru, Raducanu, Radoi? Singurii jucatori adevarati din echipa actuala sunt Tamas, Nita, Bourceanu, Pintili si Popa. Ceea ce vedem in prezent este exemplul clar de management defectuos si de incompetenta. Pentru ca Steaua sa revina la un nivel cat de cat decent, e nevoie de restructurari masive, incepand cu Meme si continuand cu cel putin 11 jucatori ale caror contracte trebuie desfacute. Trebuie investitii masive si incheierea unui "armistitiu" cu armata. Pe de alta parte, daca proiectul CSA este unul serios, daca legende precum Belodedici, Lacatus, Ilie Dumitrescu, Piturca, Duckadam pun osul la treaba, daca fostii jucatori sar sa ajute echipa, daca se gaseste un investitor care iubeste echipa, Viorel Paunescu imi vine acum in minte, si daca se va pune accentul pe un centru de copii si juniori, atunci sunt toate sansele ca echipa sa aiba succes si suporterii sa vina alaturi de ea. Steaua Armatei este Steaua adevarata, nu cea a lui Becali. Intrucat, dupa cum am spus, actuala FCSB nu mai reprezinta nimic pentru mine, nu-mi ramane decat sa tin cu echipa judetului, Viitorul, si cu adevarata stea happy

| Freky229 explică (pentru AFR81):

Ai dreptate, deocamdata asa e transferuri penibile. Dar cu o echipa tii si la bine si la rau, indiferent cum a fost acum 10 ani mai buna / mai rea decat acum. Si pentru tine FCSB ce inseamna?

| AFR81 a răspuns (pentru Freky229):

Crezi ca nu mai tin cu Steaua, urmare a acestui sezon? Nu, procesul asta prin care m-am departat de echipa pentru care plangeam din tot sufletul dupa semifinala cu Middlesbrough a fost unul de durata. A inceput cam dupa plecarea lui Piturca. Acesta, unul dintre cei mai buni antrenori romani, venise cu staff-ul sau, construise o echipa competitiva cu jucatori tineri si ieftini si se batea cu sanse reale la titlu (chiar daca trecusera doar doua etape, eu zic ca mai jos de locul 3 nu avea cum sa termine). Mi-am facut iluzii degeaba, pentru ca dupa 3 etape, Piturca a plecat de bunavoie. De ce a plecat? Pentru ca a cerut normalitate. Pentru ca dorea sa-i interzica lui Becali sa critice atat jucatorii, cat si jocul echipei. Nu mai vorbesc de faptul ca se baga peste antrenori si le impunea jucatori dupa bunul plac. Dupa ce Piturca a plecat, dupa cum am spus, pentru ca a cerut ceva care este perfect normal in fotbalul civilizat, am inceput sa ma conving de despotismul care e la Steaua. Acum, dupa despartirea de armata, plecarea din Ghencea, deciziile manageriale extrem de proaste, revenirea lui MM Stoica si conditia dezastruoasa in care a ajuns echipa, pot spune ca gata, nu mai e echipa mea. Ceea ce vad de cativa ani nu e Steaua de care "m-am indragostit" eu acum prin 2004. Eu chiar tin cont de treaba cu "alaturi de... la bine si la rau", dar ce vad acum e bataie de joc.

| Drimmero a răspuns:

Steaua Bucuresti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua lui Gigi. Daca CSA Steaua ar avea palmaresul cu CCE din '86(pana in 2001), tot cu Steaua lui Gigi as tine, eu am trait cu sufletul la gura semifinala cu Boro, meciurile cu Ajax si Chelsea, nu meciuri de acum 30 de ani. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua lui gigi.

| Desireღ a răspuns:

Niciuna, țin cu Dinamo scuze, pup :*

| Bandit288 a răspuns:

.

| ROberrt86 a răspuns:

Steaua lu ' Gigi Clar. Gigi e smecher ba!
HEEEE HEEEE
Vice-campioana a Romaniei cu peste 70 de trofee

| StefanNicusor12 a răspuns:

Steaua lui Gigi, ea are in palmares toate trofeele!