| ZeulMuschilor a întrebat:

Cum a putut David Goggins sa alerge 101 mile fara pregatire? Cred ca nu e om.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ăla de făcea partea din trupele Seal? Mda, nu avea pregătire deloc.

| ZeulMuschilor explică (pentru suntserios):

Ai citit cartea facuta de el? Mentioneaza acolo

| johnnny123 a răspuns:

"David Goggins is an American retired United States Navy SEAL, ultramarathon runner, ultra-distance cyclist, triathlete"

Fix fără nicio pregătire.

| ZeulMuschilor explică (pentru johnnny123):

Ai citit cartea facuta de el? Cand a alergat pentru prima data 101 mile, mentiona acolo ca n-a avut pregatire pentru asta

| johnnny123 a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Nu, nu am citit-o. Dar o scurtă căutare pe Google lămurește imediat misterul:

Da, a alergat 100 de mile fără să fi participat înainte la un maraton. Dar asta nu înseamnă că "nu avea niciun fel de pregătire".

În 2005 când a făcut asta, David Goggins avea 30 de ani și era deja un soldat de elită cu pregătire în SEAL și Army Rangers. Deci nu era nici pe departe "fără pregătire".

| gabicoo a răspuns:

Nici tu nu ești zeul mușchilor!