| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa mananci daca vrei sa pui masa musculara.Stiu ca trebuiesc alimente cu indice glicemic mare post antrenament si mai multe mese dar nu stiu ce cum si cand sa mananc sad?

2 răspunsuri:
| NorbO a răspuns:

Poi dupa nume RDaniel94 probabil ca esti din 94. deci inca esti la schoala, cand te trezesti mananci cereale cu lapte si dupa e ok sa mananci 1 banana, la scoala sa mananci 2-3 sandwichuri (sau cum se scrie) 1 mar si iti iei si ceva dulce, ajungi acasa bagi supica, felul 2, si ceva desert dar ai grija sa nu fi haplea mananca linistit si incearca sa mananci la aceleasi ore, pe la 4 mananca iar ceva de ex paine cu finetti, ceva legume ce iti pica bine pe la 8-9 mananca din nou ceva mai consistent si daca ai timp si reusesti sa mai mananci ceva dupa ora 10, ca e dulce ca e sarat dar sa mananci ( bine nu saratele).
Deci ideea e sa menti orele si cand simti ca nu mai poti mai incearca sa bagi ceva in gura.
Daca reusesti poti lua si suplimente dar eu nu recomand pentru un pusti de 17 anihappy
AAA si SEX!
bafta!

| CosminM a răspuns:

Deci, mananca multa multa carne! incearca sa mananci carne de cel putin 2 3 ori pe zi, daca o sa mergi si la sala o sa fie perfect! altfel nu prea ai cum sa pui masa fara exercitii fizice.
Bafta
Daca mai ai vreo nelamurire te rog sa-mi spuihappywinking