| Genevaaa a întrebat:

Cum e mai bine dupa parerea voastra executarea exercitiilor la sală, să faceti serii scurte cu greutate crescută mai des sau serii mai "lungi" executate încet? Pana la epuizare

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Seriile lungi. Dar nu pana la epuizare. Si nu din primele zile, ca vei face febra musculara.

| sweetys a răspuns:

Repetari mai multe in serii, cu greutati mai mici. Plus seria de incalzire in care faci cu o greutate mult mai usoare. Gen 5 - 10 repetari de incalzire si dupa 15-20 sau 25 repetari a cate 4 serii, cu pauza intre serii de 3-4 minute

| 1Anonim111 a răspuns:

Cele lungi te vor ajuta mai mult