| vlad_2771 a întrebat:

Cum pot creste mai repede in inaltime? Ceva alimentatie?

7 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Imposibil,am repetat chestia asta de mii de ori, este imposibil sa cresti prin sport si alimentatie pentru a mia oara repet:cresterea in inaltime tine de genetica si de functionarea hormonului de crestere

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Buna! Da, mananca sanatos, practica un sport zilnic si renunta la "sucurile acidulate". Bafta!

| vlady434 a răspuns:

Salut! Andrici are dreptate. Este o chestie genetica.Dar daca practici un anume sport, pot sa-ti dezvolti corpul.Eu pana in clasa a-5-a am avut 1 m.Toti se mirau de mine ca nu o sa mai cresc, dar am inceput sa merg pe bicicleta, pentru ca am o pasiune pentru ele, sa alerg, si sa joc basket.Te sfatuiesc sa le faci pe toate 3 daca poti, sau chiar si mai multe. Acum sunt in clasa a -10- a si am 1, 75. Depinde in primul rand de vointa, daca tu vrei, inseamna ca poti. Sper ca te-am ajutat.

| Sup3rN0va a răspuns:

Da normal ca cu o alimentatie adegvata dar daca nu practici un sport nu vei creste decat genetic.
Cele mai bune rezultate iti da inotul si basketul.

| alexutza071 a răspuns:

Buna! sa stii ca ceilalti au mare dreptate, adica cel mai bun mod de a te mai inalta este sa practici un sport, de preferat basket, volei, handbal...bafta!

| AndriciTpu a răspuns:

Pai. la aceeasi problema sunt si eu. Pai nu stiu. depinde ce varsa ai. daca ai vreo 12-13 depinde. ce inaltine au parintii tai. asta e ceva genetic. daca parintii tai au 1.70 nu ai cum sa ai 1.85 tuwinking. Daca parintii sunt destui de inalti poate te dezvolti mai greu. Depinde de fiecare. Nu exista vreo alimentatie fixa ca sa te inalti. sunt prostii genurile de sfaturi sari de 100 ori sau sau atarnat de o bara. poate da o sa te inalti cu aceste metode dar vreo 1-2 cm maxim! daca mai vrei pareri. nu ezita sa intrebi! big grin

| razvanutu28 a răspuns:

Eu ti-as propune daca vrei sa joci baschet si o sa vezi ca o sa cresti.Bafta!