| andrei4242 a întrebat:

Cum pot deveni tare in Skandenberg? ( sau cum se zice) Funda!

3 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Prin antrenament, faci skandenberg, sau antrenezi grupele care ajuta, antebrat, biceps, umeri, spate. la un moment dat m-am antrenat intr-o sala care era dedicata pentru asa ceva, si sincer nu vad rostul. trebuie sa iti imaginezi ca trebuie sa faci asta cativa ani, si nu are nici o aplicabilitate practica, adica nici nu te ajuta sa arati bine, nu te ajuta nici in viata de zi cu zi, nu vad rostul de ce m-as antrena ore intregi in fiecare zi, ani de zile doar ca fiu bun la skandenberg

| Cosmin86 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

"nu vad rostul de ce m-as antrena ore intregi in fiecare zi, ani de zile doar ca fiu bun la skandenberg "

Ca sa participi la concursuri si sa castigi medalii big grin

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Cosmin86):

La nivel de amator ma refer, ca sa prii ar trebui sa traiesti pentru asta, sa faci bani din sportul asta, si ma cam indoiesc ca este usor, cel putin in Romania