| doriancristian1 a întrebat:

Cum pot găsi sponsori pentru o echipa de fotbal liga a 5?
Vreau sa fac o asociație non profit și caut sponsori pentru o echipa!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind vorba de o liga mica si locala, cu amatori, nu poti cere sponsorizare pe tara, dar poti cauta in orasul tau companii/firme care merg foarte bine, avand profit si mergi cu cersitul la ei.

Dar intai trebuie sa ai firma infiintata, echipa formata samd.
Interseaza-te la Camera de Comert din Judetul tau daca o asociatie non profit este ceea ce se potriveste pentru aceasta echipa si care ar fi cea mai potrivita forma. Succes!

| gabicoo a răspuns:

Pentru liga a V-a poți apela la autoritățile locale. Vin alegerile și vor să pozeze în susținători ai sportului.