| cristi99vera73 a întrebat:

Cum pot invata sa joc mai bine football? am 13 ani fara sa merg la o echipa happy[sa invat singur]

6 răspunsuri:
| RALUPRINTESA a răspuns:

Pai incearca sa rogi pe cineva care stie sa te invete. un coleg sau un adult. daca nu poate nimeni uitate la tv si incearca sa inveti singur

| RALUPRINTESA a răspuns:

Roaga pe cineva sa te invete sau invata de la televizor

| gabryelm3 a răspuns:

Trebuie sa stai cat mai mult singur cu mingea si sa incerci sa faci lucruri pe care le-ai vazut la prieteni de-ai tai care se descurca la fotbal, sau driblinguri pe care le vezi in meciurile mari la jucatori de clasa, eu mi-am invatat aproape toate schemele asa, fara sa fac fotbal la vreun club.

| andrei a răspuns:

Singur nu inveti nimic.

| Adrianos112 a răspuns:

Pai invata pe toate caile posibile la TV, de la un coleg, de la un adult etc
Bafta, funda

| Cristyan21 a răspuns:

Incearca sa te duci pe teren si sa incepi sa tragi la poarta sa incerci sa faci niste driblinguri de exemplu:bicicleta, braziliana sa tragi pe la poarta dar de la distante mai mari si destul de complicate ca daca tragi de la 5 metri cu toata forta nu faci nimica trebuie sa tragi de la distanta ca sa inveti sa bati loviturile libere din cele mai grele pozitii.